Pomocne opracowanie maturalne

Podstawa i rozszerzenie

Nowa Era rokrocznie prezentuje nowy zestaw książek pomocnych w zdaniu egzaminów maturalnych. “Teraz matura” to cykl publikacji do najważniejszych przedmiotów; języka polskiego, matematyki, biologii, chemii, geografii oraz języków obcych (angielskiego i niemieckiego). W zależności od przedmiotu książki są opracowane w jednym z dwóch zakresów – podstawowym oraz rozszerzonym. Co roku, z uwagi na zmieniające się zasady zdawania egzaminów oraz zmiany w podstawie programowej, pojawia się nowa wersja książki, aktualna i pewna, jeśli chodzi o zakres materiału. Każda z książek jest czytelna, zawiera podział na najważniejsze zagadnienia, opracowania oraz sposoby rozwiązywania zadań. Wielkim plusem są autorsko opracowane, przykładowe arkusze maturalne, które pomagają nam ćwiczyć opanowany materiał.

Teraz matura” zawiera też dostęp do strony online (kod znajduje się w publikacji), który pozwala na jeszcze większy dobór materiałów – od fiszek i testów do opracowań dłuższych form wypowiedzi. Zarówno wersja internetowa jak i papierowa zawierają wskazówki dla zdającego – globalne, dotyczące egzaminu i rozplanowania czasu jak i małe, dotyczące konkretnych zadań i ćwiczeń. Tłumaczenie następuje na bieżąco, za każdym razem podając przykłady i sposoby rozwiązania, a ewentualne definicje czy tabele są czytelne i przedstawiają zasadę działania krok po kroku.

Czy to mi potrzebne?

Opracowania tego typu oszczędzają nasz czas, ponieważ nie musimy już szukać i gromadzić notatek z lat poprzednich, ale każdą potrzebną informację posiadamy w jednej książce. To fantastyczne rozwiązanie zarówno do pracy samodzielnej jak i ćwiczeń na lekcji, w ostatniej klasie szkoły średniej. Książki stanowią też dobrą bazę do pracy na zajęciach pozalekcyjnych, korepetycjach i kursach. Opracowania mają również wersję dla nauczycieli (kompatybilną z panelem na stronie internetowej), gdzie znaleźć możemy plan pracy, rozkład materiału oraz karty pracy, testy i sprawdziany. Praktycznie cała praca jest wykonana za nas, zostaje wyłącznie dobór odpowiednich narzędzi kształcenia.

Opracowania z Nowej Ery przede wszystkim stawiają na umiejętność zrozumienia zagadnień i dużą ilość ćwiczeń, zwłaszcza otwartych. Dzięki temu unikniemy błędów na majowym egzaminie i zniwelujemy stres, który może towarzyszyć nam podczas rozwiązywania arkusza. Rozplanujemy też czas potrzebny na rozwiązanie całości. Publikacje “Teraz matura” są doskonale skorelowane z podręcznikiem, wygodniej dzięki temu rozszerzać lub usystematyzować przerobiony materiał.

Business obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com