Zdaj co chcesz, bez stresu!

Wszystkie przedmioty, na każdym poziomie

Teraz matura” to propozycja wydawnicza od Nowej Ery (https://www.taniaksiazka.pl/seria/teraz-matura), która rokrocznie prezentuje zestaw książek wspomagających naukę do większości przedmiotów zdawanych na majowym egzaminie – zarówno w wersjach podstawowych i rozszerzonych. Co roku wychodzi nowa wersja, dostosowana do wciąż zmieniających się wymogów komisji egzaminacyjnych oraz różnic w podstawie programowej. Repetytoria zawierają bogate opracowanie materiału, wskazówki dla zdającego, sposoby rozwiązywania zadań, a także autorskie testy i przykładowe egzaminy pisemne, na których uczeń może swobodnie przećwiczyć swoje umiejętności. Każdy egzemplarz jest skorelowany ze strona internetową, która zawiera dwie strefy – dla ucznia i nauczyciela. Jedni i drudzy mogą rozplanować swój czas pracy w ostatniej klasie szkoły średniej, znaleźć potrzebne fiszki, karty wzorów lub sprawdziany, testy online i rozkłady materiału. Wszystko w przystępnej i czytelnej formie.

Nauczyciele dodatkowo mogą skorzystać z bogatej oferty kart pracy, które wzbogacą zajęcia w klasie i doskonale uporządkują posiadaną przez uczniów wiedzę. Pedagodzy i uczniowie zyskają też dostęp do organizerów i terminarzy pracy, które z pewnością pozwolą na systematyczność.

Czy muszę mieć coś poza podręcznikiem?

W celu usystematyzowania i powtórzenia wiedzy, niezbędnej na egzaminach majowych, posiadanie dodatkowej publikacji z pewnością ułatwi nam naukę. Po pierwsze nie będziemy musieli sięgać po podręczniki i notatki z lat wcześniejszych – wszystko będziemy mogli znaleźć w jednej książce – dokładnie w tak szerokim opracowaniu, jakiego potrzebujemy. Repetytorium charakteryzuje się też dobrze opracowanymi sugestiami co do sposobu wykonywania poleceń i ćwiczeń – jeśli nie byliśmy w stanie opanować jakiegoś działu, albo sprawiał nam trudność – nie musimy się już tym przejmować.

Dobre przygotowanie do matury w większości zależy od praktyki, czyli przerobionych zagadnień i pracy własnej, podjętej podczas kilku lat edukacji. Prawidłowe przećwiczenie zastosowania materiałów oszczędzi czas, potrzebny do wykonania wszystkich zadań w arkuszu na egzaminie. To doskonałe uzupełnienie podręcznika i świetny materiał powtórzeniowy, który może być wykorzystywany w pracy samodzielnej, na lekcji oraz zajęciach dodatkowych. Arkusze i zadania posiadają sugerowane rozwiązania na końcu książki (pytania zamknięte i krótkie) oraz obszerne tłumaczenie zadań otwartych i dłuższych form wypowiedzi pisemnej. Publikacje pozbawione są zbędnych ilustracji, zapychaczy tekstu oraz zadań wykraczających poza opisywany poziom kształcenia.

Business obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com